Loe enne laenu võtmist! Vastutustundlik laen! 2017-10-25

Vastutustundlik laen, mis see on? Paari sõnaga pole võimalik seda lahti seletada, võib-olla aitab alljärgnev tekst teil aru saada mõistest vastutustundlik laen.

Kiirlaen võib aidata muuta sinu elu paremaks, kuid ainult siis, kui võid seda endale lubada. Kiirlaen tähendab täiendavaid vastutusi ja kohustusi suurusest olenemata. Seepärast hinda enne kiirlaenu võtmist oma sissetulekuid veendumaks, et suudad selle ühekorraga või kuumaksete kaupa tasuda.

Võib-olla oled kulutanud raha plaanitust rohkem või tahad soetada ammu soovitud asja ning laenu vormistamine näib olevat kiire, lihtne ja hea võimalus raha saada, kuid laenu tagasimaksmine võib mõnikord kujuneda aeglaseks ja kulukaks.
Mõnikord on laen hädavajalik, kuid erinevat tüüpi ning erinevate intresside ja tingimustega laene on nii palju, et sul on võib-olla raske valida.  Kindlasti hinda erinevaid laenuettevõtteid ja nende tingimusi, et võimaluse korral võtta mõistlik laen ja vältida negatiivseid tagajärgi.

Lühinõuanded, mida on enne laenu võtmist mõistlik järgida.

  • Hinda laenuandjate pakkumisi.
  • Uuri välja, milline kogusumma tuleb tagasi maksta.
  • Kas on vaja käendust (tagatist)?
  • Mõtle laenu vormistamine läbi (kui soovid osta mingit asja, mõtle hästi järele, kas sul on seda vaja!).
  • Ära võta laenu, kui soovid selle abil kustutada teist/teisi.
  • Tutvu intressivabade laenude pakkumisega (need on ahvatlevad, kuid mõnikord on panused liiga suured, kui sa ei suuda laenu õigeaegselt tasuda).
  • Uuri laenu ennetähtaegse tagastamise tingimusi.

Vastutustundlikust laenust võib rääkida pikalt ja mitmekülgselt, kuid peamine on see, et pead ise mõistma: enne laenu võtmist hinda vajadust selle järele ja oma võimalust soovitud laenusumma tagasi maksta. Võta laenu vastutustundega!